Najlepsze domowe sposoby i zabiegi na cellulit

Cellulit w mniejszym lub większym natężeniu dotyka prawie 75% kobiet. Jest to poważny problem estetyczny, który negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu, a przy tym odbiera pewność siebie. Wszystkie przecież chcemy być piękne i atrakcyjne, ale nie każda z nas pozwolić sobie może na profesjonalne zabiegi. Jeśli zastanawiacie się jak uporać się z nim w domowych warunkach, zapoznajcie się z naszym artykułem!

Peelingi na cellulit

Pozytywny wpływ peelingów na stan skóry dostrzeżono już dawno temu, a obecnie znajdują one zastosowanie jako remedium na wiele różnych dolegliwości, w tym także cellulit. Na szczególną uwagę zasługują peelingi: z soli morskiej, kawowy oraz cukrowy.

Peeling z soli morskiej jest jednym z najprostszych zabiegów na cellulit, które możesz wykonać samodzielnie. Polega on po prostu na wmasowywaniu soli przez kilka minut podczas kąpieli. Morski minerał poprawia ukrwienie tkanek i odprowadzanie chłonki. Kawowe i cukrowe peelingi pozwalają zachować młodość skóry, zmniejszają grudki cellulitowe i usprawniają mikrokrążenie.

Masaże na cellulit

Kolejnym sprawdzonym w warunkach domowych sposobem na cellulit są masaże. Nie mamy tu bynajmniej na myśli profesjonalnych sesji, podczas których naszym ciałem zajmuje się wykwalifikowany specjalista, lecz samodzielne masaże lub te, z którymi pomoże nam partner lub partnerka. Narzędziem niezbędnym do wykonania tego zabiegu jest szorstka rękawica, której tekstura pozytywnie wpływa na jędrność skóry i jej elastyczność.

Cellulit od kuchni i aktywność fizyczna

Od dawna wiadomo, że zdrowa (i zbilansowana) dieta i aktywność fizyczna są najważniejszymi sposobami profilaktyki i leczenia wielu dolegliwości. Nie inaczej jest w przypadku cellulitu, zwłaszcza jeśli mówimy o jego tłuszczowej postaci. Obniżenie poziomu zatłuszczenia poprzez dobre odżywianie i uprawianie ćwiczeń będzie więc jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się tego niechcianego towarzysza.

Sport i dieta niosą ze sobą wiele korzyści, które zauważycie na każdej płaszczyźnie życia, więc warto się nimi zainteresować, nie tylko ze względu na cellulit!

Podsumowanie

Cellulit jest przypadłością, która wielu kobietom sprawia niemałą przykrość. Chociaż istnieje sporo domowych sposobów na pozbycie się go, najskuteczniejszym sposobem będzie poddanie się zabiegom na cellulit w profesjonalnej klinice.

Więcej o proponowanych zabiegach na cellulit przeczytasz na stronie kliniki Ambroziak