Na czym polega usuwanie zmarszczek pod oczami?

Pojawianie się zmarszczek jest naturalnym procesem, który ściśle powiązany jest oczywiście ze starzeniem się skóry. Z biegiem czasu skóra traci kolagen, dzięki któremu nasza skóra jest jędrna i gęsta. U większości kobiet pierwsze zmarszczki pojawiają się właśnie pod oczami. Wynika to oczywiście z tego, że w tym obszarze skóra jest bardzo cienka i dość delikatna. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna umożliwia znacznie opóźnienie procesu starzenia się skóry.

Zabiegi alternatywą dla kremów

Jak wspomniano we wstępie współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia ma bardzo pokaźny arsenał, dzięki któremu może zmierzyć się ze zmarszczkami wokół oczu. Największym zainteresowaniem cieszą się takie zabiegi jak np.: Ultraformer III – HIFU, laser Palomar Emerge, Pollogen Legend, geneO+. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się także popularna mezoterapia igłowa i zabiegi ultradźwiękiem, które przynoszą naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie zabiegi mezoterapii igłowej. Przy pomocy specjalnego urządzenia (np. derma rollera) wykonuje się niewielkie ukłucia, dzięki którym skóra zaczyna intensywniej się regenerować. Delikatne uszkodzenia skóry znacząco zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, które przyśpieszają rozwój nowych komórek. Dzięki mezoterapii igłowej można pozbyć się nie tylko drobnych zmarszczek, ale również usunąć wszelkie przebarwienia. Warto wspomnieć także i o tym, że oprócz mechanicznej stymulacji skóry podczas zabiegu dodaje się również specjalne ampułki, które zawierają różnorodne substancje aktywne.

Laserowe usuwanie zmarszczek pod powiekami

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również laserowa korekcja zmarszczek. Skuteczność tych zabiegów w dużej mierze zależy od mocy urządzenia oraz od doświadczenia lekarza, dlatego też warto postawić na gabinety kosmetyczne z najwyższej światowej półki. Pamiętać należy także i o tym, że lasery o dość dużej mocy mogą być wykorzystywane jedynie w profesjonalnych gabinetach lekarskich. W zwykłych gabinetach kosmetycznych korzysta się jedynie z urządzeń IPL, które tak naprawdę nie są czystym laserem, a skoncentrowanym źródeł światła. Głównym zadaniem światła laserowego jest spowodowanie mikrouszkodzeń, które pobudzą skórę do wzmożonej regeneracji. Dzięki laserowi można pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale również wszelkich bruzd i przebarwień. Jest to idealny zabieg również dla tych osób, które chcą poprawić jędrność skóry.

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/usuwanie-zmarszczek/