Czy warto się bać neurochirurga?

lekarz neurochirurg

Konsultacja neurochirurgiczna jest kluczowym punktem każdego leczenia w tymże zakresie, jednak wielu z nas, głównie z powodów niewiedzy i niczym niepopartym strachu. Na całe szczęście dla Was, po lekturze dzisiejszego artykułu już nie będziecie musieli się tego obawiać! Postaramy się dziś wam pokazać, jak zwykle wygląda takie spotkanie i czego się na nim możecie dowiedzieć!

Skąd mam wiedzieć, że już czas?

konsultacja neurochirurgaPrzede wszystkim, warto wspomnieć o tym, jakie dolegliwości mogą być odpowiednim impulsem do podjęcia decyzji, mówiącej o tym, że neurochirurgia w Bydgoszczy może nam pomóc w ich rozwiązaniu. Są to zwłaszcza wszelkie dolegliwości typowo bólowe związane z kręgosłupem, głową i kończynach, na które są niemożliwe do przezwyciężenia przy pomocy środków farmaceutycznych czy szeroko pojętej rehabilitacji. Często są to także inne problemy na tle nerwowym, takie jak zaburzenia czucia, powtarzające się drętwienia czy nawet zaburzenia podstawowych zmysłów.

Na konsultacji

Jeżeli chodzi o samą konsultację, to tak jak się możecie domyślić, ma na celu operacja neurochirurgicznazbadanie pacjenta i wykrycie powodu występowania tej dolegliwości. Ma to także na celu wykrycie i ustalenie jak duża ingerencja podczas zabiegu będzie potrzebna. Dlaczego to takie ważne? Otóż nie wiemy, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że różnią się one znacznie pod kryterium inwazyjności. Gdy będzie ona na niskim poziomie, sama operacja może ograniczyć się do nakłucia czy zabiegu endoskopowego, czyli procedur bez głębokiego nacięcia skóry. Natomiast operacja o dużej inwazyjności to taka, w której dokonuje się manipulacji na samym układzie nerwowym poprzez operacje na, chociażby kręgosłupie i inne czynności mające zredukować nasz ból i dyskomfort.

Podsumowanie

Podsumowując, mamy już nadzieję rozumiecie, że wszystkie działania związane z samą neurochirurgią, jak i konsultacją poprzedzającą całą operację wcale nie są tak straszne, jak mogłoby się to wydawać! Ważne jest to, aby zaufać wybranemu przez nas specjaliście, gdyż nieważne co, ma on na myśli nasze dobro!