Czy warto przykleić sobie kępki rzęs?

rzęsy

Kobiety lubią dobrze wyglądać w każdej sytuacji. Dbają o najmniejszy nawet szczegół swojego wyglądu. Dowodem na to mogą być tak chętnie wybierane sztuczne rzęsy, które dotarły do nas po to, by uszczęśliwiać. W sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów sztucznych włosków. Wśród nich kępki. Czy warto się na nie zdecydować?

Jak wiadomo, przedłużanie rzęs należy do zabiegów ostatnimi czasy popularnych i powszechnych. Coraz więcej kobiet decyduje się na zagęszczenie swoich naturalnych rzęs i optyczne powiększenie oka, a co za tym idzie – na efekt zniewalającego spojrzenia. Do dyspozycji pań jest wiele rodzajów rzęs. Najczęściej wybierają te na pasku oraz w kępkach. Dziś skupimy się na tych drugich (przykładowy asortyment rzęs w kępkach znajdziesz na: https://www.amazinglashes.pl/rzesy-kepki).

Rzęsy w kępkach zbudowane są z kilku (najczęściej trzech) rzęs połączonych w jednym miejscu. Czasem za pomocą węzełka, a czasem bez jego udziału. Wszystko zależne jest od modelu, który nam się spodoba.

Przyjrzyjmy się im bliżej:

Kto nie powinien decydować się na rzęsy kępki?

kobieta z pięknymi rzęsamiDoczepianie kępek rzęs – tak samo jak każdych innych rzęs – odradza się w szczególności osobom, które nie posiadają własnych rzęs, albo po prostu mają ich na tyle mało, że aplikacja byłaby pozbawiona najmniejszego sensu. Poza tym osoby, które mają swoje naturalne rzęsy mocno zniszczone, również powinny jeszcze zaczekać z zabiegiem. Aby móc dokleić sobie włoski sztuczne, musimy mieć pewność, że nasze naturalne są w naprawdę dobrej kondycji. Na naszą niekorzyść wpływa również zapalenie spojówek albo podrażnienia oka i jego okolic.

Czym wyróżniają się kępki na tle innych rzęs?

Często mówi się o tym, że kępki rzęs są naprawdę dobrym wyborem i w wielu wypadkach lepszym od innych. Dlaczego?

Po pierwsze – optycznie powiększają oko, sprawiając, że nasze spojrzenie jest bardziej otwarte i zniewalające.

Po drugie – łatwiej jest je aplikować niż inne rodzaje rzęs. Wystarczy, że opanujemy pracę pęsetą i jesteśmy w stanie wyczarować sobie wspaniałe efekty.

Po trzecie – można nimi bez problemu modulować. Są w tym aspekcie elastyczne w przeciwieństwie do – na przykład – rzęs na paskach. Dzięki paletkom, na których każda kępka przyczepiona jest osobno, możemy wybierać długości rzęs i przyklejać je w miejscach, w których najbardziej nam się podoba, tworząc wybrane przez nas kształty oczu.