Rower spinningowy czy rower treningowy – który wybrać?

Dzięki treningowi na wymienionych w tytule rowerkach treningowych i spinningowych, można spalić nawet 600 kalorii po godzinie treningu.

Rowery różnią się konstrukcją i przeznaczeniem. Zwykły rower treningowy jest przeznaczony dla osób, którym zależy na poprawieniu kondycji, zrzuceniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu dobrej formy. Natomiast głównym celem treningu na rowerze spinningowym jest intensywna jazda kondycyjna, zwiększająca wytrzymałość i siłę mięśni.

Przy wyborze roweru, należy postawić sobie pytanie na czym konkretnie nam zależy. Czy chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów czy np. intensywny trening interwałowy? .

Rower treningowy

Siodełko jest w tym rowerku szersze i wyprofilowane, a kierownica jest skonstruowana z myślą o treningu z wyprostowaną sylwetką. Pedały w tym rowerze posiadają regulowane paski podtrzymujące stopę. Rower ten posada możliwość wyboru wielu programów treningowych.

Rower spinningowy

Posiada węższe siodełko niż w rowerku treningowym do szybkich ruchów nóg i posiada  wielopozycyjną kierownicę i  pedały kolarskie.

Sprawdź naszą propozycję rowerków spinningowych, programowych, treningowych.

Fitzdrowie.pl