Owoce, które warto jeść na diecie

Owoce mogą zastępować słodycze. Są świetnym dodatkiem do wielu dań. Są dostępne takie, które pomogą w zgubieniu dodatkowych kilogramów, przyśpieszą metabolizm i dostarczą błonnik. 

Arbuz

Arbuz składa się głównie z wody. 100 g tego owocu to jedyne 35 kcal.

Banany

Banany są bardzo wartościowym owocem podczas odchudzania. Banany podwyższają poziom serotoniny. Zmniejszają wzdęcia i hamują apetyt. Zaspokajają głód na słodycze. Są bogate w enzymy, które ułatwiają trawienie pokarmu. Są świetną przekąską po intensywnym wysiłku fizycznym. 

Jabłka, gruszki

Pomagają zmniejszyć uczucie głodu. Zawierają błonnik.

Grejpfrut

Są doskonałym źródłem potasu, kwasu foliowego i witaminy C. Obniża poziom insuliny  i daje na długo uczucie sytości. Pomaga w przyśpieszeniu przemiany materii i spalaniu tkanki tłuszczowej.

Ananas

Sprawia, że przemiana materii przyspiesza, a tkanka tłuszczowa jest spalana.

Cytryna

Cytryna wspomaga proces odchudzania. Przyczynia się do pracy układu trawiennego. Pomaga w odtruwaniu i oczyszczaniu naszego organizmu. 

Borówki

Borówki przyśpieszają nasz metabolizm. Borówki są bogate w błonnik, który na długo daje uczucie sytości. Obniżają poziom złego cholesterolu.

Kiwi 

Oczyszcza organizm, działa moczopędnie, przyśpiesza trawienie, pomaga przyśpieszyć spalanie tłuszczu. Kiwi jest niskokaloryczne.

Papaja

Papaja eliminuje zaparcia i wzdęcia. Wpływa na układ trawienny i poprawia jego pracę.

 

Na zdrowie

Fitzdrowie.pl